دانستنیهای همسران
ست کفش و لباس زنانه
خبرنامه
جهت دریافت آخرین مطالب سایت ، ایمیل خود را وارد کنید

در باره یزد بیشتر بدانیم
اشنایی با استان تهران
تعداد بازدید: ۲۱۷۷
تعداد نظرات: ۰ نظر
گردشگری در طبیعت ؛ به استقبال نوروز
کد مطلب: ۲۲۴۳
تاریخ انشار: ۱۵:۳۳:۴۵ ۲۸-۱۱-۱۳۹۳

این روز ها همه در تکاپو آماده شدن برای استقبال از فصل بهار و نوروز هستند. و همه خانه ها پر شده است از هیاهوی خانه تکانی و تغییر دکوراسیون ، همه سعی می کنند تا بتوانند به بهترین شکل خود را برای پذیرایی از بهار آماده کنند.. بعضی ها خانه خود را برای پذیرایی از بهار  و نوروز آماده می کنند و بعضی دیگر علاوه بر آماده کردن خانه  ، برنامه ای پیش بینی می کنند تا به دامان طبیعت بروند و مهمان طبیعت زیبای بهاری باشند. اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که قصد دارند با طبیعت گردی روز های نوروز را سپری کنند ، در روز هفتم از کمپین 40 روز تا نوروز با چیدانه همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه برای پا گذاشتن در طبیعت آماده شوید و این بار تجربه متفاوت تری را از طبیعت گردی به دست آورید.

گردشگری در طبیعت بکر ایران

طبیعت گردی بهترین و دل نشین ترین روشی است که می توان ازطبیعت لذت کافی را برد. طبیعت گردی به این معنا ست که شما با پای پیاده به کشف طبیعت بروید واز پتانسیل خود طبیعت برای دیدن آن استفاده کنید.مثلا با پای پیاده و یا استفاده از حیواناتی نظیر اسب و شتر و همین نکته طبیعت گردی را تبدیل به بهترین روش برای دیدن طبیعت می کند.آماده شدن برای طبیعت گردی کار سختی نیست. در مرحله اول باید مکانی را که می خواهیم در آن به گردش بپردازیم مشخص کنیم. طبیعت گردی خود شامل چند دسته می شود. طبیعت گردی در کوهستان. طبیعت گردی در کویر.طبیعت گردی در جنگل.
 

استفاده از کوله پشتی مناسب برای سفر

بعد از این که مکان خود را برای طبیعت گردی انتخاب کردید حالا وقت آن است که متناسب با آن فضا و منطقه کوله بار سفر خود را ببندید و وسایل مورد نیاز خود را جمع آوری کنید.کوله پشتي در ميان وسائل يک طبیعت گرد پس از کفش با اهميت ترين وسيله ای است که باید به آن توجه کرد.چیدمان درست وسایل در داخل کوله پشتی می تواند به شما کمک کند تا آن را راحت تر حمل کنید و در طول مسیر احساس آرامش بیشتری داشته باشید همچنین يك طبيعت گرد بايد هميشه برای مقابله با شرايط سخت آماده باشد.پس مهم است که کوله پشتی خود را به گونه ای بچینید تا بتواند در کمترین زمان به وسایل مورد نیازتان دسترسی پیدا کنید. با چیدانه همراه باشید تا به شما بگوید چگونه کول پشتی خود را برای طبیعت گردی آماده کنید.

آماده کردن کوله پشتی برای کوه نوردی

قبل از اینکه بخواهیم کوله پشتی خود را برای سفر بچینیم اول باید نوع مناسبی از کوله پشتی را برای خود تهیه کنید. کوله پشتی ها بر اساس زن یا مرد بودن و وزن فرد حامل آن دسته بندی می شوند.برای تهیه کوله پشتی مناسب خود می توانید به فروشگاه های تخصصی در این زمینه مراجعه کنید.هدف از تنظیم کوله پشتی ، انتقال صحیح وزن بار کوله پشتی به بدن  و به نحوی است که حدود 80 در صد و حتی بیشتر از وزن بار به روی پایین کمر و لگن منتقل شود و شانه های فرد بیشتر در کنترل استقرار بار نقش داشته باشند،  می باشد.وضعیت کوله های پشتی باید از دو نظر مورد توجه قرار بگیرد. یکی از نظر چیدمان داخلی و دیگری نحوه قرار گرفتن کوله در پشت حامل آن.

نحوه چیدمان وسایل و تجهیزات در کوله پشتی

برای چیدن وسایل مورد نیاز در کوله ابتدا بايد مشخص كنيد كه برنامه شما يك روزه است يا چند روزه؟اگر برنامه يك روزه داريد، كوله شما بايد متناسب فعاليت يك روزه شما باشد، يعني يك كوله كوچك.قبل از اينكه وسايل خود را درون كوله پشتي جاي دهيد، ابتدا آنها را تهيه و در روي يك ميز و يا زمين قرار دهيد.هيچ چيزي را داخل شيشه حمل نكنيد. چيزهايي مثل مربا، عسل و خوردنيهاي مشابه را در ظروف پلاستيكي حمل كنيد.چنانچه به يك برنامه زمستاني و يا بهاره مي رويد كه احتمال خيس شدن وسايل وجود دارد، سعي كنيد كه كيسه هاي پلاستيكي براي آنها تهيه و اجناس خود را درون آنها قرار دهيد.پس از تهيه، بسته بندي و كنترل كردن همه وسايل مورد نياز، ابتدا كيسه خواب را در انتهاي كوله پشتي جاي دهيد. سپس اجناس سنگين مثل قوطي هاي كنسرو، وسايل فني و ...را روي آن جاي دهيد. سعي كنيد كه اجناس را در كنار هم بچينيد كه هيچ فضاي خالي بين آنها نباشد و در هنگام درآوردن كار شما راحت تر باشد. لباسهاي گرم و اضافي خود را روي اين وسايل بچينيد، به خصوص يك لباس گرم مثل بلوز يا بادگير يا كت را روي همه وسايل قراردهيد تا در هنگام استراحتها بتوانيد سريع آن را خارج و تن نماييد.وسايل ضروري كه در طول برنامه از آنها بيشتر استفاده خواهيد كرد، مثل ظرف آب، تنقلات، عينك، بادگير، كلاه، دستكش، چاقو، ليوان، چراغ قوه، كيف كمك هاي اوليه را در جيب هاي طرفين و درب كوله پشتي جاي دهيد.در هنگام چيدن وسايل حتما سعي كنيد كه نقطه ثقل وزن كوله درست در وسط باشد تا كوله روي شانه و كتف، كج واقع نشود.

تنظیم کوله پشتی روی بدن

حالا که وسایل مورد نیاز خود را در کوله پشتی خود چیده اید ، وقت آن است که کوله را به روی بدن خود تنظیم کنید در نظر داشته باشید که همیشه قبل از سفر یک بار کوله خود را روی بدن تنظیم کنید تا در مواقع لزوم بتوانید سریع تر اماده شوید.

1.كوله را روي دوش بياندازيد، شانه ها را بالا بياندازيد تا كوله پشتي بالاتر قرار بگيرد، حال كمربند كوله پشتي را روي استخوان لگن خود تنظيم كنيد(مطابق شكل).كمربند كوله را سفت ببنديد.

2. بند شانه را با كشيدن رو به پايين مطابق شكل سفت ببنديد تا كوله به شما نزديك شود.

3. در پشت كوله پشتي به جايي كه بندهاي شانه به كوله پشتي متصل مي شوند توجه كنيد.اين قسمت بايد در قسمت صاف بين دو كتف كمر شما قرار بگيرد(مطابق شكل)چنانچه محل آن درست نيست و اين قسمت براي كوله پشتي شما قابل تنظيم است بايد كوله پشتي را درآوريد و آنرا تنظيم كنيد.

4. مورد بعدي بستن بند سينه كوله پشتي است. توجه كنيد اين بند بايد مقداري محكم باشد اما نبايد موجب سختي تنفس و اختلال در آن باشد. به ميزان مناسب آنرا سفت كنيد تا شانه هاي شما بر اثر وزن كوله به عقب متمايل نشوند و در وضعيت طبيعي در طول باركشي بمانند.

چیدانه سفر های نوروزی دلنشین و پر از هیجانی را برای شما آرزو می کند و امیدوار است که راهنمای خوبی برای برنامه های نوروزی شما بوده باشد.

شما هم نظرات و ایده های خود را در خصوص برنامه ریزی نوروز را در قسمت بحث و گفتگو با چیدانه در میان بگذارید و به ما بگویید شما برای روز های نوروزی خود چه برنامه ای دارید.

منبع : نوشته شده توسط تحریریه چیدانه 

مطالب مرتبط
به اشتراک بگذارید...

نظرات

نظری ثبت نشده است

اضافه کردن نظر
تبلیغات

گالری عکس
گالری فیلم
شبکه های اجتماعی
گردشگری
شخصیت ها+ اثار